OC 30 dni
Aktywacja polis OC (30 dni)
+48 17 860 02 64
+48 17 230 49 55
Ubezpieczenia roczne
+48 17 863 78 98
+48 17 230 49 53
Szybki kontakt
Imię:
Nazwisko:
Telefon:
Preferowana godzina oddzwonienia:

Polacy doceniają assistance

Ubezpieczenia komunikacyjne z roku na rok cieszą się wśród polaków coraz większym zainteresowaniem. Z prowadzonych badań wynika, iż polscy kierowcy zaczęli doceniać ubezpieczenia samochodowe assistance.
Według danych statystycznych assistance w ubiegłym roku posiadała prawie jedna trzecia społeczeństwa. Na jego zakup najczęściej decydowały się osoby po trzydziestym piątym roku życia zamieszkujące duże miasta.
Wśród grupy, na której przeprowadzono badania, aż osiemdziesiąt dziewięć procent osób posiadało ubezpieczenia samochodowe assistance. Ponadto, jedna czwarta Polaków deklaruje jego zakup. W stosunku do ubiegłych lat wzrosła również liczba właścicieli assistance produktów oferowanych przez banki oraz assistance gwarancji producenckiej pojazdów. Z posiadanych ubezpieczeń dodatkowych w roku ubiegłym skorzystała jedna trzecia właścicieli. Najczęściej wykorzystywane były ubezpieczenia samochodowe assistance, ze względu na największą liczbę zakupionych polis. Wśród tego typu ubezpieczenia w przeważającej części korzystano z usługi holowania pojazdów. Ponadto w częstym użyciu były także pomoc drogowa, pomoc medyczna oraz usługi ślusarzy i hydraulików. Ubezpieczenia samochodowe assistance znacznie częściej nabywają mężczyźni, przy czym obie grupy wolą kupować oferty, do których assistance jest dołączone gratis lub w bardzo korzystnej cenie.
Polacy zaczęli doceniać assistance, dlatego firmy ubezpieczeniowe muszą wciąż podnosić standardy oferowanych usług. Klienci chcą być na bieżąco informowani o nowych ofertach ubezpieczenia. Mimo wzrostu popytu na assistance, wciąż istnieje grono Polaków, którzy nie rozumieją do końca czym jest tego typu ubezpieczenie. Większość kojarzy ten typ polisy jedynie z pomocą udzielaną na drodze w razie wypadku bądź awarii. Assistance należą do kategorii ubezpieczeń dodatkowych, jednakże ze względu na dużą przydatność w stosunku do niskiej ceny warto rozważyć ich zakup.
Jeśli zainteresował Państwa ten temat, chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o tej formie ubezpieczenia lub po prostu też chcecie mieć swój assistance, prosimy o kontakt z nami!
Dodano: 2011.07.14