OC 30 dni
Aktywacja polis OC (30 dni)
+48 17 860 02 64
+48 17 230 49 55
Ubezpieczenia roczne
+48 17 863 78 98
+48 17 230 49 53
Szybki kontakt
Imię:
Nazwisko:
Telefon:
Preferowana godzina oddzwonienia:

Zanim wybierzesz OC, sprawdź w kilku towarzystwach

Nie da się uniknąć wydatku związanego z zakupem ubezpieczenia OC. Bardzo często brak nam czasu i zapału, żeby do wyboru odpowiedniego ubezpieczenia podejść rozsądnie. Co za tym idzie? Za polisy płacimy znacznie więcej niż moglibyśmy, po prostu za nie przepłacamy.
OC jest obowiązkowe, więc wszędzie kosztuje tyle samo. Nic bardziej mylnego! Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne zniżki i zwyżki. Cena na ten sam pojazd ubezpieczany w tym samym miejscu może w u różnych ubezpieczycieli różnić się nawet o kilkaset złotych!Bardzo istotną kwestią jest tutaj wiek właściciela, okres posiadania prawa jazdy czy bezszkodowość. Wszystkie te aspekty wpływają na cenę. Jakby tego było mało, nawet jeśli cena jest podobna, to oferty mogą różnić się bezpłatnymi dodatkami, np. ubezpieczeniem assistance.

Szwagier tanio ubezpieczył w towarzystwie "X", więc ja też tam pójdę. Jeśli szwagier ma Forda z silnikiem 2.0, a Ty Peugeota z dieslem 1.3 to obydwie oferty cenowe będą się znacznie różnić. Towarzystwo "X" może oferować świetną ofertę na Forda z dużym silnikiem, ale w przypadku małego Peugeota może to być najdroższe ubezpieczenie. Elementów wpływających na cenę jest bardzo wiele. Z pewnością nie należy do nich opinia członka rodziny czy znajomego.

Zapisy w umowie są zbyt skomplikowane, szkoda mi na nie czasu. Nie wpadaj w panikę. Każda część umowy powinna być przez Ciebie przeczytana. Jeśli nie wszystko jest zrozumiałe, należy zapytać o to fachowca. Najważniejsza jest wiedza na temat produktu, jaki kupujemy i zobowiązań, jakich się podejmujemy. Nie ważne ile razy o coś zapytasz i ile czasu to zajmie. To Ty decydujesz, kiedy wszystko jest już jasne.

Ubezpieczam się od wielu lat, więc wiem wszystko na ten temat. Rynek ubezpieczeń nie jest z marmuru, czynniki zmieniające się co roku powodują, że oferty trzeba porównywać za każdym razem.Postawa typu "ja wszystko wiem" może nas w tym przypadku sporo kosztować, bo to , co było dobre rok temu, dziś już nie musi być najlepsze. Warto porównać oferty.

Przyjmuję pierwszą lepszą ofertę. Ważne jest rozeznanie na rynku przed podjęciem decyzji. Oferta powinna spełniać Twoje oczekiwania przy minimum Twojego straconego na szukanie czasu. Ciekawe propozycje, to nie tylko wielkie firmy ubezpieczeniowe. Mnóstwo informacji uzyskasz przez Internet albo telefon. W szybki i łatwy sposób poznasz daną ofertę, a decyzję o jej zakupie możesz podjąć nie wychodząc z domu.

Rzeczywiście różnice w polisach OC są bardzo duże. Dobierając odpowiednie ubezpieczenie, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Może to uwzględnić tylko profesjonalny doradca, który ma możliwość porównania dla nas polisy z co najmniej kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.
Dodano: 2013.01.07